Sigara Bağımlılığı Nedir?

Temizlik Hastalığı Nedir?
6 Kasım 2018
Diyojen Sendromu Nedir ?
7 Kasım 2018

Sigara Bağımlılığı Nedir?

Sigara Bağımlılığı Nedir?

Sigara bağımlılığı, sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak kişiye etki etmektedir. Herkesin kendince masum olarak bildiği bir taneden bir şey olmaz cümlesi görüldüğü gibi masum değildir. Sigara sahte bir şekilde iyilik hissi verir. Sigara vücuda çekildiğinde belli bir nikotin vücuda girer. Bu madde kişiye sahte bir şekilde iyilik hissini uyandırır. Böylece vücut zamanla nikotin ister ve böylece bağımlılık oluşur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın sağlıkları adına sigaraya her zaman karşı olduğumuzu belirtir ve bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Nikotin ve Kalp

Nikotin kişide kalp atış hızını arttırmaktadır. Nikotin alındıktan hemen sonra kişide kalp atış hızı hızlanır ve tansiyon yükselir. Sigaranın dumanında bulunan karbon monoksit kişinin kanında bulunan alyuvarların vücuda oksijen taşımasını engeller. Böylece kişide doku ve organlara yeterli derecede oksijen ulaşmaz. Bu durum zamanla organ yetmezliğine neden olacaktır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın Yeşilay ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verip yaşlılarımızı konu ile alakalı tekrar bilgiler sunarız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sigara İçinde Yararlı Bir Madde Yok

Nikotin, tütün bitkisinin kendini böceklerden korumak adına salgıladığı zararlı bir maddedir. Hatta bu durum etkisinde senelerce böcek ilacı olarak kullanılmıştır. Nikotin sigarının diğer maddelerine göre daha az zararlı gözükse de saf bir nikotinin bir damlası bile kişiyi rahatlıkla öldürebilir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın sigarayla mücadele etmenin yanında hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/
İstanbul)

Sigarayı Bırakın!

Sigarı bırakırken özellikle başlarda kişinin zorlanması doğal bir durumdur. Ancak bu geçici bir süredir. Günler geçtikçe sigaradan daha da uzaklaşacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Kişi kendini daha iyi hissetmekte olur. Sigaradan dolayı nefes alamadığını hisseder ve daha iyi nefes almaya başlar. Organları ve metabolizması daha iyi çalışır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın sigaranın sağlığa olan zararları ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza haftanın her günü ve her saatinde aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel Marmara Huzurevimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için info@ozelbuyukmarmarahuzurevi.com ya da +90(212) 868 43 44 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?