Siğil Nedir?

Sinirsel Ağrı Nedir?
20 Ekim 2018
Siroz Hastalığı Nedir?
21 Ekim 2018

Siğil Nedir?

Siğil Nedir?

Siğil kişinin cildin üst tabakasına yerleşmiş olan virüsün ortaya çıkardığı iyi huylu zararsız deri kabartılarıdır. Kişinin cilt yaralanmalarında bu virüsler cilde geçerek siğil oluşturmaktadır. Siğil zararsızdır ancak virüs nedeniyle oluştuğu için bulaşıcı bir durum olma özelliğine sahiptir. Siğile doğrudan temas etmek siğilin yayılmasına ve bulaşmasına neden olabilmektedir. Siğil çıkma durumu vücudun hemen her yerinde oluşabilir. Deri renginde olmakla beraber pürüzlü bir yüzeye sahiptir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tüm ilaç kontrolleri ve bunların takibini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Siğil Nasıl Çıkar?

Siğiller hemen hemen herkeste çıkabilmektedir. Genellikle deri renginde olmakla beraber koyu kahverengi ya da gri renkle oluşabilir. Ayak tabanında çıkan siğiller genel olarak düz bir şekle sahiptir. HIV virüsüne yatkın olan kişilerde siğil çıkma durumu daha fazladır. Bu durum vücudun savunma mekanizması düşük olan kişilerde de gözlemlenmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz.İstanbul huzurevleri)

Siğile Yatkın Olan Kişiler?

Alerji hastası olan kişiler, bağışıklık sistemi düşük olan kişiler, cinsel temas sonucu, kişinin derisinde oluşan kesikler ya da yaralar, hamam ya da havuz kenarı gibi yerler, siğile doğrudan temas eden kişiler siğile yatkın olan kişilerdir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın pozitif  duygusunu kaybetmemek ve onlara aile ortamı yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tedavisi Nasıldır?

Siğil hastalığı sadece HIV virüsüne işaret değildir. Eczanede satılabilen siğilleri yok etmeye yarayan
asit içeren ilaçlar kullanılabilir. İsteğe bağlı lazer tedavisi gibi cerrahi yöntemlerde kullanılabilir.
İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tedavisi ile ilgili
bütün işlemleri bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul
huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli yaşlılarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?