Sinirsel Ağrı Nedir?

Sıraca Hastalığı Nedir?
19 Ekim 2018
Siğil Nedir?
21 Ekim 2018

Sinirsel Ağrı Nedir?

Sinirsel Ağrı Nedir?

Sinirsel ağrı bir diğer adı nöropatik ağrılardır. Kişinin vücudun belli bir bölümünde oluşabilen sinir fonksiyonlarının bozulması sonucu oluşan ağrılara sinirsel ağrılar denmektedir. Bu hasar sinir sisteminde olduğu gibi kişinin sinir uçlarında da oluşabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tüm ilaç kontrolleri ve bunların takibini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sinirsel Ağrılar Hangi Bölgede Oluşur?

Sinirsel ağrılar kişin vücudunun herhangi bir bölümünde oluşabilir. Ancak en çok el bileğinde gerçekleşmektedir. Sinirsel ağrılar doktorların tabiri ile hayalet ağrılardır. Sebebini çözmek zorluk yaşatabilir. Herhangi bir hastalığı olmayan kişi şiddetli ağrılar yaşayabilmektedir. Hastalık ayağındaysa hasta yürüyemeyecek duruma gelmiştir. Elindeyse ağır bir şey taşıyamaz. Günlük yaşam aktivitelerini direk etkiler. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Ağrılar Şiddetli Olur

Sinirsel ağrılar aşırı şiddetli diyebileceğimiz ağrılardır. Bu ağrılar genel olarak iğne batma hissi, karıncalanma hissi ya da elektrik çarpa hissi gibi ağrılara neden olabilmektedir. Kişinin ağrı yaşadığı yere dokunulması bile acı çektirir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın pozitif duygusunu kaybetmemek ve onlara aile ortamı yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Sinirsel Ağrıların Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalığın genel nedeni şeker hastalığıdır. Kişide ayrıca b12 vitamin eksikliği, aşırı alkol alma, kullanılan kemoterapi ilaçları, enfeksiyonlar, travma yaralanmaları vb. sebeplerden kaynaklanmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tedavisi ile ilgili bütün işlemleri bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli yaşlılarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?