Sinüzit Hastalığı Nedir?

Siroz Hastalığı Nedir?
21 Ekim 2018
Sivilce Nedir? Tedavisi Nasıl Olmalıdır?
22 Ekim 2018

Sinüzit Hastalığı Nedir?

Sinüzit Hastalığı Nedir?

Sinüzit hastalığı ; Sinüs burun içindeki hava kanallarıdır. Sinüslerin buruna boşalma kanallarının tıkanması sonucu sinüzit hastalığını ortaya çıkarır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sinüzit Belirtileri Nelerdir?

Bu belirtiler genellikle kişiden kişiye değişse de ortak belirtiler gözükür. Bu belirtilerden bazıları, kişide özellikle geceleri ortaya çıkan şiddetli öksürük durumu, sarı ve yeşil renginde burun akıntısı, göz bölge ve çevresinde oluşan basınç hissi, nefeste kötü koku ya da koku alma bozukluğu, burun tıkanıklığı il gelen horlama şikâyeti gibi nedenler görülür. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sinüzit Nedenleri Nelerdir?

Sinüzit hastalığına yakalanma nedeni birçok neden vardır. Ancak belirli olarak ortak nedenler şunlardır. Viral üst solunum enfeksiyonları en büyük nedenidir. Kişinin alerjisine bağlı oluşan mukoza ödemi ikinci en önemli nedendir diyebiliriz. Bunların dışında kişinin burnunda var olan eğrilikler, burun eti büyümeleri, geniz etleri ve son olarak yüzme ya da uçakla uçuş sırasında oluşan basınç faktörlerini sayabiliriz. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hayata dair pozitifduygusunu kaybetmemek ve onlara aile duygusunu yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Sinüzit Tedavisi

Sinüzit hastalığı için uygun tedavi yöntemi kullanılmadığında kronik farenjit, reflü ya da gastrite çevirebilir. Sinüzit tanısını KBB bölümü koyar. Sinüzit yaklaşık 4 hafta kadar sürmektedir. Bunun yanı sıra ilaç tedavisi ile geçmektedir.
İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tedavi durumu
ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz.İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanı ve personel kadromuzla birlikte siz değerli yaşlılarımıza aralıksız olaraksa hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.