Sıraca Hastalığı Nedir?

Sıtma Hastalığı Nedir?
19 Ekim 2018
Sinirsel Ağrı Nedir?
20 Ekim 2018

Sıraca Hastalığı Nedir?

Sıraca Hastalığı Nedir?

Sıraca hastalığı bir nevi deri veremi denilebilir. Verem mikrobunun vücut dışından ya da vücut içinden gelen verem mikrobunun deriye yerleşmesidir. Verem mikrobu vücudun direncine bağlı olarak düşük dirence sahip her vücuda bulaşabilir. Bu verem mikrobunu vücuda genel olarak sıyrıklardan ve yaralardan geçmektedir. Bu durumda verem mikroplarının deriye yerleşme durumunda sıraca hastalığına yol açmaktadır. Vücuttan gelen verem hastalığının genel nedeni vücutta bulunan verem mikroplarının deriye yerleşme durumudur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm ilaç kontrolleri ve bunların izlenmesini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimizyapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sıraca Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

Bu hastalık verem mikrobundan kaynaklanmaktadır. Bu durum genellikle vücuttaki sıyrıklar ve yaralardan ayrıca solunum yoluyla insan vücuduna geçebilmektedir. Bakteriler daha sonra hava yolu ile akciğerlere ulaşabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sıraca Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Bu hastalığın temel nedeni boyunda oluşan şişliktir. Bu belirtilere ek olarak kişide oluşan yüksek ateş, kişide genel bir rahatsızlık hissi, gece yaşanılan aşırı terlemeler ve açıklaması bilinmeyen kilo kayıpları bu hastalığın diğer belirtileridir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın moralini yüksek tutmak ve onlara aile ortamı yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur.
(bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Sıraca Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalık ciddi bir deri hastalığıdır. Bu hastalığın tedavisi birkaç sürebilmektedir. Vücudun direncini arttırmaya yönelik ilaçlar, kişinin açık havada dinlenme sağlaması iyi bir uyku ve düzenli beslenme ile tedavisi yapılır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili bilgileri öğrenmek için iletişim adresimizden lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?