Siroz Hastalığı Nedir?

Siğil Nedir?
21 Ekim 2018
Sinüzit Hastalığı Nedir?
21 Ekim 2018

Siroz Hastalığı Nedir?

Siroz Hastalığı Nedir?

Siroz hastalığı, insan vücudunda bulunan karaciğer organının çeşitli nedenlerle işlevini yerine getirememesi ve bozulmasına denmektedir. Siroz hastalığında karaciğer geri dönülmez bir sertleşme gerçekleşir. Bu durum hayati tehlikeye yol açabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Siroz Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

Siroz hastalığı sebebi kişiden kişiye gerçekleşir. Ancak belirli genel sebepleri mevcuttur. Bu sebepler aşırı alkol tüketimi, hepatit B,C ve D enfeksiyonları, hepatotoksit ilaçlar ve uzun süreli aç kalma gibi birçok nedeni vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Siroz Hastalığın Belirtileri Nelerdir?

Siroz belirtileri, halsizlik, sürekli yorgunluk, kilo kaybı, karıncalanma hissi, mide bulantısı, karında şişkinlik, yüksek tansiyon, dalak büyümesi, konsantrasyon zorluğu yaşanabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Siroz Tedavisi Nasıldır?

Siroz hastalığının nedeni öncelikle titiz bir biçimde araştırılması gerekmektedir. Tedaviye cevap olarak, öncelikle alkol tüketen kişilerin alkolü bırakması gerekmektedir. Hastanın vitamin değerleri ölçülüp eksiklik durumunda vitamin takviyesi yapılmalıdır. Yüksek tansiyon net bir belirti olmasıyla birlikte tansiyon düşük tutulmalıdır. Aşırı yağlı ve ağır yemekler yenmemelidir. İdrar söktürücü ya da ödem attırıcı ilaçlar kullanılmalıdır. Doktorun yazmadığı hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek ve onlara aile duygusunu yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz.Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanı ve personel kadromuzla birlikte siz değerli yaşlılarımıza aralıksız olaraksa hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.