Şişmanlık Nedir?

Şirpençe Hastalığı Nedir ?
24 Ekim 2018
Tansiyon Hastalığı
24 Ekim 2018

Şişmanlık Nedir?

Şişmanlık Nedir?

Şişmanlık kişinin metabolizmasının yavaş çalışmasına ve vücutta oluşan aşırı yağ depolanmasıyla ortaya çıkan aşırı kilo alımıdır.  Ancak bu durum haricinde kişinin aşırı şişman olduğunu kabullenmesi gerekmektedir. Bu durumun başlıca sebebi hormonsal bozukluklardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Hormonsal Bozukluklar

Vücut var olan enerji depolamayı sinirlere gönderir. Sinirler bu durumu hormonlara bildirir. Bu durum kişin açlık ya da tokluk hissini oluşturmaktadır. Bu durumda bozulmalar oluştuğunda kişi aç ya da tok hissiliği anlayamaz. Bu durum şişmanlığa yol açabilir. Böyle durumda vücudun enerji dengesi bozulur.  Hormon bozuklukları şişmanlık hastalığının en büyük nedenlerinden birisidir. Bunların yanında bazı ilaçlar, psikolojik sorunlar etki edebilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Şişmanlık Her Yaşta Görülür

Şişmanlık her yaşta görülebilen bir hastalıktır. Kadının özellikle emzirme döneminde besin ve vitamin olur diye gıdaların alınması şişmanlığı etkilemektedir. Östrojen hormonun yağ arttırıcı etkisi vardır. Bu durum kişinin daha az hareketli yaşantısı ile kilo alımı daha kolaylaşır.  İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek ve onlara aile duygusunu yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Şişmanlık Tedavisi Nasıl Olur?

Bu tedavinin başarısı için kişinin yaşam tarzını değiştirmesi çok önemlidir. Tansiyon, şeker, kolesterol ve troid hormonlarının bakılması gerekmektedir. Şişmanlık hastalığının başarısı için doğru bir beslenme ve düzenli bir şekilde egzersiz gereklidir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanı çalışan personel kadromuzla birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza aralıksız olaraksa hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?