Sıtma Hastalığı Nedir?

Menenjit Hastalığı Nedir?
18 Ekim 2018
Sıraca Hastalığı Nedir?
19 Ekim 2018

Sıtma Hastalığı Nedir?

Sıtma Hastalığı Nedir?

Sıtma hastalığı tıpta diğer adı malarya hastalığıdır. Dişi anofel cinsi sivrisineklerin insanı ısırması sonucu sivrisinekte bulunan bakterilerin insana geçmesi sonucu oluşmaktadır. Bu bakterilerin alınması sonucunda kişide aşırı terleme ve yüksek ateş görülmektedir. Teşhis ve tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Tedavisi kolaylıkla yapılan bir hastalıktır. Ancak bu hastalık tedavi edilmediği takdirde ciddi sonuçlara yol açılabilir. Bu hastalık çoğu zamandan bu yana var olan ve aşina olunan bir hastalıktır. Bu hastalık çoğunlukla Asya ve Afrika kıtalarında görülmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm ilaç kontrolleri ve bunların izlenmesini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sıtma Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Sıtma belirtileri kişide nöbetler halinde çıkmaktadır. Hastalık nöbeti başlamadan 3 gün önce belirtiler gerçekleşir. Kişi genellikle yorgunluk ve mutsuzluk hissi oluşur. Bunun dışında kişide baş ağrısı, sırt ağrısı ve bel ağrıları görülebilmektedir. Kişinin nabzında artışlar görülür. Ayrıca dalak ve karaciğerde de büyümeler görülebilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sıtma Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın moralini yüksek tutmak ve onlara aile ortamı yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul). Sıtma hastalığı birçok kişinin ölümüne neden olan bir hastalıktır. Bu kişilerin arasında Büyük İskender’de mevcuttur. Sıtma ilacı bulunulan bölgeye göre farklı ilaç sistemleri gerekmektedir. Bunun sebebi coğrafi koşullar itibari ile ilaçlara karşı direnç artmıştır. Ancak sıtma hastalığı kolay tedavi edilen bir hastalıktır. Tedavi yapılmadığı takdirde ciddi sonuçlara neden olabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili bilgileri öğrenmek için iletişim adresimizden lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.