Sivilce Nedir? Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Sinüzit Hastalığı Nedir?
21 Ekim 2018
Siyatik Hastalığı Nedir ?
22 Ekim 2018

Sivilce Nedir? Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Sivilce Nedir?

Sivilce nedir ? Bir diğer adına akne denmektedir. Kısaca cilt gözeneklerinin yağların tıkaması sonucu oluşan bir durumdur. Bu durum genellikle ergenlik döneminde, yağlı ciltlerde ya da karaciğer hastalıklarından dolayı görülmektedir. Düzenli beslenme ile üstesinden gelebilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sivilce Neden Oluşur?

Akne oluşmasının nedenlerinin başında ergenlik dönemi gelmektedir. Bunların yanında stres, yoğun ve tempolu çalışma bunların yanında beslenmede düzensizlik yaşanmasıdır. Özellikle ergenlik döneminde hormonlar sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Ayrıca yağlı yiyeceklerinin sürekli olarak tüketilmesi sivilce oluşumunu gerçekleştirmektedir. Ciltte bulunan yağ bezlerinin büyümesi durumunda da sivilce oluşumu gerçekleştirmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sivilce İzleri

Akne çıkmasının ardından kişide doku zedelenmeleri oluşmaktadır. Bu gözenekler çok derinde olduğu için gözle görülememektedir. Yağlı cilt üzerinde var olan akneler uygun bir tedavi süreci ile tamamen geçmektedir. Bazı izler kalıcı durumdadır. Bu izler genellikle sivilcenin patlatılması sonucu akan sıvı esnasında oluşmaktadır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek ve onlara aile duygusunu yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Sivilce Tedavisi Nasıldır?

Her gün sabah ve akşam düzenli olarak cilt temizliği yapılmalıdır. Doktorun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanılması gereklidir. Gözenek açıcı maddeler kullanılması gereklidir. Krem ya da jeller kullanılabilir. Orta şiddetli aknelerde ağız yoluyla antibiyotik kullanılabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanı ve personel kadromuzla birlikte siz değerli yaşlılarımıza aralıksız olaraksa hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine ayrıca ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?