Sosyal Fobi Hastalığı

Akdeniz Ateşi Hastalığı Nedir ?
4 Kasım 2018
Panik Atak Hastalığı
5 Kasım 2018

Sosyal Fobi Hastalığı

Sosyal Fobi Hastalığı Nedir?

Sosyal Fobi Hastalığı Sendromu, kişinin toplumda diğer insanlarla iletişim kurma güçlüğüne denir. Sosyal fobinin asıl nedeni olarak kişinin diğer insanlar tarafından olumsuz eleştiriye uğrama korkusudur. Toplum arasında olan yaygın bir durumdur. Kişinin sosyal yaşamı dâhil olmak üzere birçok endişeye neden olabilmektedir. Bu durum çoğunlukla kronik bir durumdur. Kendi kendine iş süreci gerçekleşmez. Genelde psikiyatrı dalı yardımıyla iyileşme sürecine girerler. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın psikolojik sorunlarını ve bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Sosyal Fobiyi Tetikleyecek Durumlar

Sosyal fobi hastalığını bazı tetikleyen durumlar vardır. Bu sebeplerden bazıları, başka insanlarla tanışma korkusu, arkadaş grubu tarafından alay edilmek ve ezilmek, ilgi odağı olma isteği, bir şey yaparken izlenmeyi sevmemek, resmi ya da toplumsal durumlarda konuşmak zorunda olmak olabilir. Ayrıca makam sahibi kişilerle konuşma, toplum içinde telefon görüşmesi yapma, çok iyi tanımadığı iriyle yüz yüze konuşma ve umumi tuvaletleri kullanma vb. durumlar yaşanabilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın psikolojik sorunlar yaşanmaması adına uzman hekimlerimiz tarafından düzenli olarak takip edilip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Sosyal Fobi Tedavisi Nasıl Olur?

Sosyal fobi tedavisi için en etkili yöntem psikolojik tedavi yöntemidir. Psikolojik tedaviler tamamlandıktan sonra hasta yavaş yavaş topluma kazandırılmaya çalışılır. Uygun tedavi yöntemi kişinin fobisinden kurtulması için psikolojik etkendir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek ve psikolojilerini daima diri tutmak adına var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza psikolojik bakım, hasta bakım, fizik tedavi ve ambulans hizmeti olmak üzere aralıksız olarak birçok hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ihtiyacı olan ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak haftanın her saati ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevi ve yaşlı bakımevi hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?