Tansiyon Hastalığı

Şişmanlık Nedir?
24 Ekim 2018
Tifo Hastalığı Nedir?
24 Ekim 2018

Tansiyon Hastalığı

Tansiyon Hastalığı Nedir?

Tansiyon hastalığı, kanın damarlar içindeki basıncına denir. Kan basıncı tansiyon oluşmasına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Yüksek Tansiyon Nedir?

Yüksek tansiyon halk arasında seri katil olarak adlandırılır. Bunun nedeni inme ya da kalp krizi oluşmadan kendini belli edememesidir. Kan basıncı milimetre bazında ölçülmektedir.

Yüksek Tansiyondan Korunmak

Asansör yerine merdiven kullanmak, araba kullanmak yerine yürüyüş yapmak, ev işi yapmak, bisiklete binmek ve takım sporlarıyla uğraşmak iyi gelebilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Düşük Tansiyon Nedir?

Düşük tansiyon aslında istenilen bir durumdur. Bu durum tansiyon çok düşük olmadıkça hastalık olarak görülmez. Ancak birçok insanda bu durum bayılmalara neden olabilir. Şiddetli vakalarda düşük tansiyon hayati tehlike neden olabilir.

Düşük Tansiyon Belirtileri

Kişide baş dönmesi ve sersemlik durumu, bayılmalar, bulanık görme mide bulanması ve yoğunlaşma eksikliği yaşanabilir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek ve onlara aile duygusunu yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tansiyon Tedavisi

Tansiyon tedavisi için doktor kontrolünde verilen ilaçları düzenli olarak kullanmamız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bol bol spor yapmalı, tuz tüketimini azaltmalı ya da tamamen kesmeli, sigara ve alkol kullanmamalıdır. Ani kalış ve oturuşlar olmamalıdır. Bu sayede tansiyonu dengene tutabilirsiniz. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanı çalışan personel kadromuzla birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza aralıksız olaraksa hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?