Tifo Hastalığı Nedir?

Tansiyon Hastalığı
24 Ekim 2018
Tifüs Hastalığı Nedir?
26 Ekim 2018

Tifo Hastalığı Nedir?

Tifo Hastalığı Nedir?

Tifo hastalığı, kirli sular içtiğinde ya da pis besinlerden oluşan bir hastalıktır. Bu hastalık mikrobik ve bulaşıcı bir hastalıktır. Bu hastalık genellikle yaz ve sonbahar ayalarında görülmektedir. Tifo hastalığı kalbi, karaciğeri ve göz çevresi sinirlerini etkileyen bir hastalıktır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol edip, takip işlemini bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Tifo Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Hastalık mikrobu kişiye girdikten sonra ortalama 10 ile 15 gün içinde etkisini göstermektedir. Hastalığın ilk gününde yorgunluk ve baş ağrısı görülmektedir. Ancak bu durum hastanın günlük yaşantısına etki edecek durumda değildir. Ancak gün geçtikçe ateş kişide yavaş yavaş artmaktadır. İştahsızlık, burun kanaması, ishal vb. belirtiler görülmeye başlamaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Bu Hastalık Nasıl Bulaşır?

Tifo mikrobu kişiden lağım sularından ve gıdaların pis yenmesinden kaynaklanmaktadır. Kişinin idrarında ya da dışkısında kan görülür. Bu hastalık yaz ve sonbahar aylarında görülmektedir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek ve onlara aile duygusunu yaşatmak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tifo Tedavisi Nasıl Olur?

Bu durumda hastaya bol bol süt ve süt ürünleri verilmelidir. Bunların yanında mineral bol olarak yumurta sarısı, çorba, meyve püreleri ve bol bol vitamin verilmelidir. Derhal doktora başvurulmalıdır. Doktorun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmamız gerekmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında bulunan Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanı çalışan personel kadromuzla birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza aralıksız olaraksa hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.