Tifüs Hastalığı Nedir?

Tifo Hastalığı Nedir?
24 Ekim 2018
Titreme Hastalığı Nedir?
26 Ekim 2018

Tifüs Hastalığı Nedir?

Tifüs Hastalığı Nedir?

Günümüzde genellikle böceklerden geçen bir hastalıktır. Bu hastalık böceklerin kişiyi ısırmasından kaynaklanmaktadır. Tifüs hastalığı pireler ve akarlardan geçen bulaşıcı bir hastalıktır. Tifüs hastalığı genel olarak sağlığa uygunluk eksikliği yaşan Afrika gibi ülkelerde daha çok görülmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Tifüs Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Tifüs hastalığı belirtileri, baş ağrısı, yüksek ateş, mide bulantıları ve bunun yanında kusma ve ishal, karın ağrısı ve sırt ağrısı oluşur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Tifüs Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Hastalığın tedavisinden önce teşhis konulması çok önemlidir. Bu durum kan testi ile belli olmaktadır. Bu hastalık teşhisi konulduğundan itibaren doktor tarafından kişiye antibiyotik verilir. Hastalığın tedavisine başlandıktan ortalama 48 saat sonra hasta kendini iyi hissetmeye başlamaktadır. Ancak bu tedavisinin devam etmesine engel olunmamalıdır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tifüs Hastalığı Korunma Yolları

Bu hastalıkla ilgili öncelikli plan temizliğe önem verilmelidir. Bit ve pire gibi haşereler temiz yerlerden  uzak durur. Kişinin kendisine ya da çevresinin temizliğine özen göstermelidir. Özellikle evde evcil hayvan besleyen kişiler düzenli olarak ilaçlama yapmalıdır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak ambulans çağırma olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.