Toprak Yeme İsteği Nedir?

Kurt Adam Sendromu Nedir ?
9 Kasım 2018
Stockholm Sendromu
10 Kasım 2018

Toprak Yeme İsteği Nedir?

Toprak Yeme İsteği Nedir?

Pika Sendromu da olarak bilinen toprak yeme isteği, sık olarak çocuklarda görülen bir hastalıktır. Kişi daha çok yabancı madde yeme isteğini bastırmak için toprak yemektedir. Bunun sebebi, kişide demir selenyum, kalsiyum, bakır ve çinko eksikliğinden kaynaklanır. Bu elementlerin kişide oluşan eksikliği sebebiyle kişide karşı konulmaz bir toprak yeme alışkanlığı gösterir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın mineral değerlerini ölçmenin yanında bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Toprak Yeme İsteği Nasıl Tespit Edilir?

Toprak yeme isteği tespit edilebilmesi adına küçük bir takip yeterli olacaktır. Özellikle çocuklar toprak yer ya da ayakkabıların altını yalamaktadırlar. Ayrıca evde saksı mevcutsa kişi saksı dibindeki toprağı da yeme eylemini göstermektedir. Kişi bunların yanında metal paraları ve pilleri emmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın mineral takibi ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Toprak Yeme İsteği Tehlikeler Nelerdir?

Toprak yeme isteğinin doğal bir sonuç olarak belirli tehlikelere yol açtığı bilinmektedir. Bu tehlikelerin arasında başlıca olarak sayabileceğimiz sindirime bağlı olarak karın ağrısı, kabızlık, ishal, kusma, bağırsakta tıkanıklık ya da delinme olarak sayabiliriz. Ayrıca yenilen maddelerin sağlıksız olması nedeniyle kişide parazitlenme yaşanabilmektedir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hasta bakımı ve kan değerinin ölçümü yanında hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Toprak Yeme İsteği Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalığın tedavisi için önce hastalığı iyi bir şekilde kavramak gerekmektedir. Öncelikle bu hastalık kişide selenyum, bakır ve çinko gibi maddelerin eksikliği ile oluşmaktadır. Öncelikle bu minerallerin vücutta eksikliği ile alakalı bir değerlendirme ölçüm yapılır. Eğer bu elementlerin eksikliği mevcutsa öncelikle bunun tedavisine yönelik ilaç tedavisi uygulanır. Ayrıca bu hastalığın tedavisi açısında kişinin psikolojik durumu da göz önüne alınması gereklidir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın düzenli olarak kan değerleri ve mineral eksiklikleri kontrol edilip ve bunun tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte bünyemizde yer alan değerli yaşlılarımıza hasta bakım ve hastalıklarının tedavisi durumuna dâhil aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. www.ozelbuyukmarmarahuzurevi.com internet sitemizden Özel Marmara Huzurevimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?