Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Capgras Sendromu Nedir?
7 Kasım 2018
Anoreksiya Hastalığı Nedir?
8 Kasım 2018

Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Tükenmişlik sendromu, kişinin kendini iş yapamaz halde ve sürekli yorgun olarak hissetmesine denir. Bu hastalığın temelinde stres yatmaktadır. Tükenmişlik sendromundan önce stresin temeline inip stresi iyi anlamamamız gerekmektedir. Stres kişide el titremesi, el terlemesi, mide hastalıkları, daha hızlı kalp atışı ve diş gıcırdaması olabilir. Stres hayatımıza sinsi bir şekilde giriyor. Çok zor bir göreviniz var ise bu durum sizi kafa olarak yorar ve tükenmişlik sendromuna girebilirsiniz.İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün beyin aktivitelerinin yanı sıra ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Tükenmişlik Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Tükenmişlik sendromunun birkaç belirtisi mevcuttur. Bu belirtiler aşırı yorgunluk ve enerjisiz hissetme, kalp çarpıntısı, midede şişkinlik, sık sık kabız olma durumu, uyku problemi, uyumakta zorluk çekme, solunum güçlüğü, sırt ve bacaklarda ağrılar yaşanması görülür. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın psikolojilerini ve bunun yanında ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Tükenmişlik Sendromunun Duygusal Belirtileri Nelerdir?

Tükenmişlik sendromunun normal belirtilerinin arasında duygusal belirtileri de mevcuttur. Bu belirtiler; yaygın ümitsizlik hissi, kişide özgüven sorunsalı, kendini değersiz hissetme, eleştiriye katlanamama durumu ve aşırı bir şekilde şüphecilik yaşama bu hastalığın duygusal belirtileridir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan psikolojilerini daima dinamik tutmak ve yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tükenmişlik Sendromu Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalığın tedavisi önce stresle baş etmekten geçmektedir. Standart bir tedavi biçimi bulunmamaktadır. Ancak son zamanlarda bir çok klinik, tükenmişlik sendromu hakkında uzmanlaşmıştır. Bu hastalıkla ilgilenen hekimler genellikle psikoterapi uzmanıdır. Tükenmişlik sendromu psikoterapi ve ilaç tedavisi ile önlenebilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın psikolojik ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte bünyemizde değerli yaşlılarımıza hasta bakım, psikoloji ve tedavi sonrası bakım olmak üzere 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz.. Özel Marmara Huzurevimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için www.ozelmarmarahuzurevi.com ve 0212 868 43 44 numaralı iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.