Ur Hastalığı Nedir ?

Uykusuzluk Nedir ?
27 Ekim 2018
Uyuz Hastalığı Nedir?
28 Ekim 2018

Ur Hastalığı Nedir ?

Ur Nedir ?

Ur hastalığı bir ve birden çok fazla hücrenin anormal şekilde çoğalması ile oluşan bir hastalık çeşidir. Çoğu ur zararsız olsa da maalesef ki halk arasında büyük bir endişeye yol açmaktadır. Ur türleri insanlar da hayvanlar da ve bitkiler de meydana gelebilecek hastalıktır.Ur hastalıkları insanlarda hayvanlar da ve bitkiler de hipertrofi adı verilen büyüme organı ile karıştırılmaması gerekmektedir.

Ur hastalığı iyi ve kötü olmak üzere 2 türe ayrılmaktadırlar. İyi huylu urlar çıktıkları yerin hücre dokularını korur ve diğer hücre dokularına zarar vermeden gelişmektedirler. Kötü huylu urlar ise çıktıkları yerin tüm hücre dokularını ve çevre hücre dokularına zarar vererek gelişmektedirler.Vücudun diğer organlarına zarar verdikleri gibi o organa yerleşebilir ve orada da büyümeleri devam edebilmektedirler.İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bu tip hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Ur hastalığı genellikle halk arasında ve tıp dilinde bilinen beyin tümörleri olarak çoğunlukla karşımıza çıkmaktadır. Beyin de Urların çoğalması ile meydana gelecek belirtilere aşağıda bir göz atalım ;

Beyin Tümörü Belirtileri

  • Özellikle sabahları yaşayabileceğimiz şiddetli baş ağrıları ; burada özellikle sabahları diye belirttiğimiz konudan yola çıkacak olursak baş ağrılarının bir çok sebebi vardır. Meydana gelen baş ağrılarını beyin tümörüne tanı koyulmadan yormamalıdır.
  • Bulantı ve kusmanın yaşanması
  • Kişide denge problemlerinin gözlenmesi
  • Hafıza da güçlük
  • Beyin tümörünün çoğalması ile çevresindeki dokulara baskı yapması sonucunda ellerde ve ayaklar da meydana gelecek baskı problemleri
  • Kas spazmları ve nöbetler
  • Uyku isteği
  • Kollarda ve bacaklarda titremeler

Yukarıda belirttiğimiz tüm belirtilerin kötü huylu tümöre bağlı olarak yaşanmaktadır.

Beyin Tümörü Tanısı ve Tedavisi Nasıl Olmalıdır ?

  • Nöroloji fiziki tomografi biyopsi ve birçok tanı tedavileri ile kişiye tanı koyulmaktadır. Tanısı koyulan kişi uzman doktorlar tarafından tedavi sürecine gerek ilaç gerekse cerrahi ameliyat yönü ile tedavi sürecine başlanarak kişinin bu rahatsızlığını gidermeye yönelik tedaviler kullanılmaktadır.

İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ve uzman doktorlarımız ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Sizlerde bizlerle iletişime geçerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.