Üremi Hastalığı Nedir ?

Uyurgezerlik Hastalığı Nedir?
28 Ekim 2018
Üşümek Nedir ?
29 Ekim 2018

Üremi Hastalığı Nedir ?

Üremi Hastalığı Nedir?

Üremi hastalığı ürenin idrarla dışarı atılmayıp vücutta kalmasına denmektedir. Başka bir durumda böbrek fonksiyonlarının çalışmaması durumu ortaya çıkmakta olan sıvı ve hormon bozukluğunun işaretidir. Üremi hastalığı kronik böbrek yetmezliği sonucu ortaya çıkmaktadır. Üremi hastalığının genel sonuçları, kişide olan akut böbrek yetmezliği, şeker hastalığı, hipertansiyon, kanser hastalığı, toksin maddeler, romatizmalı hastalıklar ve böbrek damarlarında tıkanma durumu bu hastalığı tetikleyici en önemli etkenlerdir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yer alan üremi hastalığına sahip bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Üremi Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Bu hastalık genellikle böbrek fonksiyonlarının yüzde 15 kesitlere inmesi ile yaşanmaktadır. Ancak bazı durumlarda azda olsa böbrek fonksiyonlarının yüksek olmasında yaşanmaktadır. Üremi olan hastalarda genellikle bulantı, kusma, kişide yorgunluk iştahsızlık kilo kaybı, kas krampları, nefeste daralma durumu ve ağıza kötü tat gelmesi olarak görülmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm üremi hastası yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Üremi Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

Hastalığın tedavisini gerçekleştirmek adına önce hastalığın teşhisini koymamız gerekmektedir. Bu hastalığın bulunması için nefroloji uzmanına görünmek gerekmektedir. Bunlara istinaden ilaç tedavisi kullanılır. Ancak hastanın bol su içmesi gereklidir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan üremi hastası yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tek Böbrekli Yaşam İle Çift Böbrekli Yaşam Farkı

Hastaların tek böbreği ile çift böbreği arasında ufak tefek farklar dışında genelde hiç fark yoktur. Genellikle böbrek bağışlamak isteyen kişilerin tek böreği çıkmaktadır. Tek böbrekle yarım olurum diye bir düşünce halk arasında yaygın bir söz olsa da genellikle böyle bir durum söz konusu değildir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan böbrek hastası yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan kadrolu personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli hastalarımıza aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan hastalarımızın memnuniyeti adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak ambulans ve sağlık ekibi çağırma olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz ve hizmet ve yaptıklarımızla ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?