Uykusuzluk Nedir ?

Titreme Hastalığı Nedir?
26 Ekim 2018
Ur Hastalığı Nedir ?
28 Ekim 2018

Uykusuzluk Nedir ?

Uykusuzluk Nedir ?

Günlük hayatımız da en çok şikayet ettiğimiz durumlardan biridir uykusuzluk kişinin uykusunun çok olmasına rağmen uyku haline dalamıyor durumu en çok gözlenen problemler arasında yer almaktadır. Gerek strest gerek hastalıkla ve kullanılan ilaçların yan etkisinden oluşan ve çoğunlukla kişinin strese girme durumunun tetiklemektedir.

Ortalama bir insanın uykuya dalması 30 dk süreyi almaktadır. Haftada en az 3 gün 6 saatten az uyunuyor ise doktora başvurulması gereken uykusuzluk problemleri yaşıyorsunuz demektir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrolleri  buna uyku düzenleride dahil olmak üzere bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri) İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın özellikle uykusuzluk problemleri yaşanmaması adına ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir ?

Gün içerisinde uyumak ; Gün içerisinde uykunuzu almanız durumda geceleri uyumakta güçlük çekebilirsiniz ve bu durum bir döngü halini alır ise düzene sokmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden şayet gün içerisinde uykusuzluk dayanılmaz bir durum alırsa en fazla 30 dk uyumanız bu döngüyü bozmamanızı sağlayabilir.

Kafein Tüketimi : Kafein maddesi uyarıcı bir etkiye sahiptir. Çayda da bu etki bulunmaktadır. Şayet gün içerisinde kafein tüketimi çok fazla olursa özellikle akşamları uykuya dalmanıza engel olacaktır. Çünkü kafein vücuttan 8 saatte çıkmamaktadır.

Depresyon : Kişinin depresif halinde olması aslında sürekli halsizliğe yol açmaktadır. Bipolar bozukluğu vb gibi psikolojik hastalıklarda da uykusuzluk belirtileri gözlemlenmektedir. Bu tip durum varsa bir sağlık kuruluşundan yardım almanız gerekmektedir.

Yukarıda gözlemlenen uykusuzluğa neden olan faktörler arasındadır.

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?