Uyurgezerlik Hastalığı Nedir?

Uyuz Hastalığı Nedir?
28 Ekim 2018
Üremi Hastalığı Nedir ?
29 Ekim 2018

Uyurgezerlik Hastalığı Nedir?

Uyurgezerlik Hastalığı Nedir?

Uyurgezerlik kişi uykusundayken istemsiz bir şekilde kalkıp yürümesine denmektedir. Bu durumbgenellikle derin bir uykudan daha hafif sayılabilecek bir uykuya geçme aşamasında oluşmaktadır. Uyurgezerlik durumu kişinin uyanana kadar her hangi bir şekilde cevap veremez ya da uyanınca bu durumu hatırlamaz. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde uyurgezerlik durumu olan yaşlılarımızın hastalıkla alakalı bütün takip işlemi ve ilaç kontrollerini bünyemizde barındırdığımız uzman ve eğitimli personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Nedenleri Nelerdir?

Uyurgezerlik hastalığının nedenleri günümüzde tam olarak saptanamamıştır. Bundan daha önceki durumlarda kişinin rüyalarının bir nevi dışarıya yansıtması olarak görülüyordu. Ancak günümüz dünyasında bu durum uykunun rüyada olmadığı daha hafif bir evrede yaşandığı gözlemlenmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan yaşlılarımızın uyurgezerlik durumunda tüm ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlayarak takibini tutmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri). Ayrıca yoğun stres durumu ve aşırı tepki verme uyurgezerliği tetiklemektedir.

Belirtileri Nelerdir?

Uyurgezerlik rüyasız geçen uyku döneminde görülür. Kişi genelde bu durumda ışıkları açıp kapatabilir. Gözleri boş boş bakmaktadır. Kişi boş bir şekilde anlamsızca konuşabilir. Bir şeyler yiyebilir ya da üst değiştirebilmektedir. Kişinin gözleri tam olarak açıktır. Kendisine herhangi bir soru sorulduğunda mantıksız cevap verirler ya da hiç vermezler. Çevre ile uğraşırlar. Uykuda yaptıklarını daha sonra hatırlamama durumu vardır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın pozitif olguları hayata dair bakış açılarını yeniden yeşertmek ve bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak özel bakımevlerimiz içinde organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tedavisi Nasıldır?

Bu hastalık için bir tedavi sürecine gerek yoktur. Ancak kişinin uyurgezerlik durumunda yaralanmalar olmaması adına önlemler alınabilir. Bu durumu önlemek için özellikle etrafta elektrikli aletler ya da kablolar bulundurulmaması gerekir. Sakinleştiriciler bu durum için etkili olabilmektedir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan uyurgezer hastalığına sahip misafirlerimizin tedavi durumu ile ilgili bütün her seçeneği bünyemizde var olan eğitimli ve
alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık hizmeti alanında çalışan tüm personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan yaşlılarımızın ağrılarını gidermek ve iyileşme süresini hızlandırmak adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine hiç bir şekilde ücret almadan 24 saat ambulans çağırma olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Özel Marmara olarak hizmetlerimiz ve huzurevimiz ve ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?