Uyuz Hastalığı Nedir?

Ur Hastalığı Nedir ?
28 Ekim 2018
Uyurgezerlik Hastalığı Nedir?
28 Ekim 2018

Uyuz Hastalığı Nedir?

Uyuz Hastalığı Nedir?

Özellikle kişinin özellikle aynı kıyafet ya da aynı eşyaları kullanılmasından kaynaklanan ve akarların kişinin vücuda yayılmasıyla oluşmaktadır. Akarlar cilt yüzeyinde çoğalmaya başlarlar. Bu durum sonrası cilt yüzeyinde kaşıntı ve kızarıklık durumları meydana gelmektedir. Daha çok hastane, okul vb. yerlerde kişiden kişiye daha çabuk bulaşmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın bütün temizlik ve sağlığa uygunluk takip işlemi ve ilaç kontrollerini bünyemizde barındırdığımız uzman ve eğitimli personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri). Uyuz sanılanın tam tersine hayvanlardan insana bulaşmamaktadır.

Uyuz Belirtileri Nelerdir?

Kişinin uyuz hastalığı maruz kaldıktan sonra belirtilerinin ortaya çıkması durumu ortalama 6 hafta kadar sürebilmektedir. Ancak bu durumlar daha önce uyuz hastalığı yaşamış kişide daha çabuk gelişmektedir. Uyuz hastalığının temel belirtisi geceleri uyutmayacak derecede olan kaşıntı ve döküntülerdir. Uyuz akarları genellikle kişinin bileğinde, dirseklerinde, kalçasında, memesinde, belinde ve parmak aralarında görülebilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan yaşlılarımızın böyle durumlar yaşanmaması adına titizlikle tüm temizlik ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlayarak takibini tutmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Kabuklu Uyuz Hastalığı Nedir?

Bu uyuz türü Norveç uyuz olarak bilinmektedir. Adından da anlaşıldığı üzere kabuklu ve kalın bir uyuz şeklidir. Kalın olmakla birlikte rengi gri ve kalın kırılmayacak bir kabuk ortaya çıkarmaktadır. Kabuklu uyuz hastalığına yakalanan kişiler genellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerdir. Yaşlı kişiler, engelliler ve HIV virüsü taşıyan kişilerde görülmektedir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın temizlik ve hijyen titizliğinin yanı sıra pozitif olguları hayata dair bakış açılarını yeniden yeşertmek ve bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak özel bakımevlerimiz içinde organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece
Güzelce/ İstanbul)

Uyuz Tedavisi Nasıl Olur?

Uyuz tedavisi genellikle doğrudan vücuda temas eden merhem, kremler ve losyonlar kullanılır. Ayrıca uyuz hastalığına ağız yolundan alınan ilaçlarda mevcuttur. Bu ilaçlar kişi tarafından kaşınan yerlere titizlikle sürülmelidir. Ayrıca bu durumdan kaynaklanan herhangi enfeksiyonu önlemek adına doktor tarafından reçeteli olarak antibiyotik yazılmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan misafirlerimizin hijyen durumu ve tedavi süreci ile ilgili bütün her seçeneği bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık hizmeti kapsamında çalışan tüm personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize doğrudan hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde düzenli olarak günlük temizlik hizmeti sağlanmaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde 24 saat ambulans çağırma olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Özel Marmara olarak hizmetlerimiz ve huzurevimiz ve ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için internet sitemizin iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?