Varis Hastalığı Nedir?

Üşümek Nedir ?
29 Ekim 2018
Varis Ülseri Hastalığı Nedir?
30 Ekim 2018

Varis Hastalığı Nedir?

Varis Hastalığı Nedir?

Varis hastalığı kısaca anlatmak gerekirse toplardamarın genişlemesine varis denmektedir. Varis oluşumunda birçok neden mevcuttur. Varis oluşumunun etkileri arasında kişinin gebe olması, şişman olması ve uzun süre ayakta kalması varis oluşumunu etkilemektedir. Ayrıca doğum kontrol hapları ve hormonsal ilaç kullanımı da varis oluşumu etkiler. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yer alan varis sorunu olan yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Varis Belirtileri Nelerdir?

Varis hastalığının neden olduğu kişide yaşanılan şikâyetler, kişinin bacaklarında mavi ve mor renkte şişlikler oluşması, çok fazla ayakta kalınca oluşan ağrılar, çabuk yorulma ve bacaklarda ağrı hissi, bacaklarda şişlik ve uyuşukluk görülmektedir. Ayrıca bununla birlikte gece kaşınma ve kramplar girmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan varis hastalığı olan bütün yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Varis Çeşitleri Nelerdir?

3 ana varis hastalığı çeşidi mevcuttur. Büyük varisler; Deriden gözle görülür bir şekilde çıkış yapan ve 4 ile 15 mm. arasında görülmektedir. Orta boy varisler; Deriden hafif bir şekilde çıkan 2 ile 4 mm. arasında olan varis çeşitlidir.
Kılcal varisler; Deriden çıkıntı göstermeyen varis türüdür. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri
bünyesinde bulunan varis hastalığı yaşayan yaşlılarımızın hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek
bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız
mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Varis Tedavisi Nasıldır?

Özellikle hamile kadınlarda oluşan varisler zamanla kendiliğinden iyileşme belirtisi göstermektedir. Bu
durumun dışında kalan toplardamar genişlemesi mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalıktır. Yukarıda belirttiğimiz şikâyetlerden bir tanesi bile sizde mevcutsa mutlaka bir hekime görülmeniz gerekmektedir. Varisli damarın çıkarılması ya da kişide bozuk olan kapakçığın tedavi edilmesi gereklidir. Yeni gelişen teknoloji sayesinde lazerle damarın içine krater konularak tedavi sağlanır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan varis hastası yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde yer alan değerli yaşlılarımıza hastalığının kısa sürece geçmek ve tedavisini hızlandırmak aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına huzurevimizin ücretsiz sınırsız imkânlarımızdan biri olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz imkanlarımız dahilinde ambulans çağırma olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz vehizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime
geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?