Varis Ülseri Hastalığı Nedir?

Varis Hastalığı Nedir?
30 Ekim 2018
Veba Hastalığı Nedir?
31 Ekim 2018

Varis Ülseri Hastalığı Nedir?

Varis Ülseri Hastalığı Nedir?

Varis ülseri hastalığı, toplardamar genişlemesinden kaynaklanan varis hastalığının damarlardaki kan basıncından dolayı yara almasına denmektedir. Bu durum cildin yapısal halinde bozukluklar oluşturur. Varis ülserine genellikle bacağın alt kısmında rastlanır. Kişide aynı anda birden fazla varis ülseri oluşabilir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yer alan bütün varis ülseri rahatsızlığı geçiren yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Nedeni Nelerdir?

Varis ülseri nedenleri, yüzeysel ven yetmezliği, safen toplardamarlarında kapak yetmnezliği, derin damarlarda var olan tıkanıklıklar. Toplardamar tıkanıkları,perforan toplardamar yetmezliği ve kombine yetmezlik olarak sayabiliriz. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm varis ülseri yaşlılarımızın ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Belirtileri Nelerdir?

Varis ülseri başlangıç aşamasında hafif ödem ve hafif renk değişikliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Başlangıç kısmında doku yumuşak iken zamanla sertleşir. Kişide egzama tarzı döküntüler ve kızarıklar oluşabilir. Sonunda sert ve koyu bir renge bürünmektedir. Bununla birlikte kişide damar oluşumları görülebilmektedir. Doku çarpmalara ve travmalara karşı çok hassastır. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan tüm yaşlılarımızın yalnız kalmaması adına birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Tedavisi Nasıldır?

Varis ülseri hastalığında yaranın iyileşmesi ve tekrarlanmaması adına tedavi süreci gerçekleşir. Birinci temel amaç yaranın iyileşmesi ve bir daha olmaması adına önemlerin alınmasıdır. Bu tedavi sonrasında varis çorabı da kullanılabilir. Kişinin toplardamarındaki soruna göre tedavi yöntemi uygulanabilir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan varis ülseri hastalığı yaşayan yaşlılarımızın tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan tüm personellerimizle birlikte siz değerli yaşlılarımıza aralıksız olarak çalışıp en iyi hizmeti sizlere vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti fiziki standartlarımızı en üst seviyeye çıkartmaktayız. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde insani değerlerimiz ön plana çıkartmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?