Veba Hastalığı Nedir?

Varis Ülseri Hastalığı Nedir?
30 Ekim 2018
Verem Nedir?
31 Ekim 2018

Veba Hastalığı Nedir?

Veba Hastalığı Nedir?

Veba hastalığı, tedavi edilmezse ölüme yol açabilecek ciddi bir bakteriyel enfeksiyondur. Bu hastalık halk arasında bazen kara veba hastalığı olarak anılmaktadır. Bu hastalığı oluşturan bakteriler genellikle hayvanlarda bulunur. Bu hayvanların en başında pire gelmektedir. Bu bakteriler soğuğa oldukça dayanıklıdır. Buz üzerinde bile kolaylıkla yaşayabilmektedir. Veba hastalığı, genellikle kırsal bölgelerde ve sağlığa uygunluk açısından düşük olan fare yaşaması ihtimali olan yerlerde oluşmaktadır. İnsanlarda veba enfeksiyonu günümüzde en çok Afrika kıtasında görülmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın herhangi bir hastalık yaşanmaması adına bütün temizlik ve ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Veba Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

Veba hastalığına neden olan bakteriler, vahşi kemirgen hayvanlara kolayca bulaşmaktadır. Veba hastalığı başta Afrika olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde görülebilme özelliğine sahiptir. Dünya Sağlık Örgütünden alınan bilgilere göre, her yıl dünyada 1000 ile 2000 arasında veba vakası yaşanmaktadır. Veba virüsü barındıran pireler sıçanlar, fareler, sincap ve tavşan gibi hayvanlara sıçramaktadır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın temizliği ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Veba Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Veba hastalığının en yaygın belirtileri; ateş belirmesi, titreme, kusma, ishal, kişinin dil renginde koyulaşma, baş ağrısı, burun kanaması, nefes darlığı, halsizlik ve deride oluşan lekeler görülebilmektedir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın temizlik ve sağlığa uygunluğun yanı sıra hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Veba Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

Veba hastalığı gönümüz koşullarında tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Hastalığın erken evrelerinde çeşitli aşılar ve antibiyotikler ile tedavisi mümkündür. Veba hastalığına neden olan bakteriler insan vücuduna girdiği andan itibaren insana zarar vermeye başlar. Geç kalınması durumunda kişide organ kaybına daha geç kalınması durumunda ölüme gidebilir. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın temizlik ihtiyacı ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza aralıksız olarak temizlik ve hasta bakım alanında hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.