Verem Nedir?

Veba Hastalığı Nedir?
31 Ekim 2018
Yanık Oluşması Nedir?
1 Kasım 2018

Verem Nedir?

Verem Nedir?

Verem dünya çapında ölümle sonuçlanan hastalıklardan en yaygın olan hastalıktır. Verem hastalığı kişide genellikle akciğerlerde görülür. Ancak bu durum zamanla diğer hastalıklara da yol açabilmektedir. Bu hastalık genellikle 15 ile 44 yaş arası kadınlarda gerçekleşen ölüm nedenlerinin ilk 3ünde yer almaktadır. Verem hastalığı kişide öksürük, ateş ve gece terlemesi olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık hava kaynaklı bir hastalıktır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın hasta bakım ve bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

 Belirtileri Nelerdir?

15 gün ve uzun süren sürekli öksürük şikayetleri, yüksek ateş ve gece terlemesi, yaşanan şiddetli göğüs ağrıları, iştahsızlık ve hızlı kilo kaybı, halsizlik ve yorgunluk yanında hastalığın ilerleyen vakalarında kanlı balgam görülmesi yaşanır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın hastalıklarına istinaden ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

 Teşhisi Nasıl Konur?

Verem hastalığı olmasından şüphelenilen kişinin önce akciğer filmi çekilir. Daha sonra balgam testi gerçekleşir. Bu testler sonucu tüberküloz yani verem bakterisi olup olmadığını belli olur. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın bakım hizmetlerimizin yanı sıra hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

 Tedavisi Nasıldır?

Verem tedavisi için geliştirilmiş olan ilaçlar tıpkı diğer hastalıklar gibi erken teşhis durumunda yüksek oranda bir iyileşme süreci gösterir. Bu etken kişinin sağlığına yeniden kavuşmasında etkili olacaktır. Hasta hastalık boyunca iştahı kapanmış ve aşırı kilo kaybetmiş bir durumda olur. Ancak tedavi sonrası tekrar ideal kilosuna ve iştahının açılmasına neden olmaktadır. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın yaşlı bakımı ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza günün her saati hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına sınırsız yaşlı bakım imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?