Wolf-Hirschhorn Sendromu Nedir ?

1p36 Delesyon Sendromu
22 Kasım 2018
Angelman Sendromu
23 Kasım 2018

Wolf-Hirschhorn Sendromu Nedir ?

Wolf-Hirschhorn Sendromu Nedir ?

Wolf-hirschhorn sendromu ilk kez 1967 yılında görülmüş olup 4. kromozomun kısa kısa kolundaki (4-p) parsiyel delesyon sonucunda ortaya çıkmış gelişim geriliğine yol açan bir sendrom türüdür.Diğer adı ile -4 p sendromu olarakta bilinmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi 1967 yılında görülen bu sendrom çok nadir rastlanan bir sendrom olarakta bilinir.Bu sendromun belirmesinde %85 novo delesyonu sebebi mevcutdur. Bu sendroma yeni doğma döneminde rastlanırken gelişme geriliğini etkileyen sendrom arasında yer almaktadır . Bizler de bünyemizde İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın tüm kontrolleri özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Wolf-Hirschhorn Sendromu Belirtileri Nelerdir ?

  • İleri derecede kg düşüklüğü
  • vücut orta çizgisinde defektlerin yer alması
  • vakadan vakaya tavşana kurta ve ördeğe benzer dudak yapıları 
  • yarık dudak, balık dudak yapısı
  • yüksek yerleşimli kaşlar 
  • basık burun kökü
  • beslenme zorlukları 

yukarıda belirttiğimiz bulgular bu belirtiler arasında gözle görülür bir şekilde meydana gelen belirtilerdir. Geçmişten günümüze kadar çeşitli bu sendroma yakalanan kişilerin olgularına ulaşabilmekteyiz. Bizlerde böyle bir sendrom ile karşı karşıya kalan yaşlılarımızı kontrol altında tutarak yaşam standartlarını yükselmekteyiz. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Bünyemizde yer alan yaşlılarımızın yaşam standart kalitelerini önemsemekte ve en ideal şekilde bir yaşam sürmelerini sağlamaktayız. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir yerimizi birebir ziyaret edebilir ve yetkilelerimiz veya yetkili danışmanlarımızdan birebir bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?