Yabancı Aksan Sendromu Nedir?

Yara Nedir?
2 Kasım 2018
Borderline Hastalığı Nedir?
3 Kasım 2018

Yabancı Aksan Sendromu Nedir?

Yabancı Aksan Sendromu Nedir?

Yabncı aksam sendromu çok zor görülen ancak görüldüğü zaman kişinin ertesi güne yeni bir yabancı aksan ile başlaması ve hiç bilmediği bir aksan ile dili konuşmasıdır. Bu vaka ilk olarak 1907 yılında gözlemlenmiştir. 1941 ile 2010 arasında da 62 kişide gözlemlenmiştir. Sesler; dudak, çene, dil ve sestelleri ile ortaya çıkmaktadır. Bunlardaki  herhangi bir aksilik durumunda ana dilin başka bir aksan ile konuşma durumu gerçekleşir. Beynin hasar görmesi sonucunda bu hastalık gerçekleşir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bir sendroma ya da hastalığı olan bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Aksana Hakim Olamama

Beyin hasar alma sonucunda çıkarılan sesler beynin durumuna göre farklılık göstermektedir. Kişinin zamanla bu durumu kabullenip aksan değişikliği bireyde normal gözükebilir. Konuşmalarına ve aksana hakim olamaz.İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın ilaç alım zamanlarını düzenli bir şekilde takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Farklı Bir Gün ve Yabancı Aksan

Bu durum ilk olarak Norveç’te başına bir şarapnel parçası isabet etmesiyle yaşanmaktadır. Ancak bu durum 1941 yani 2.Dünya Savaşı durumunda yaşandığı için olaylara istinaden kadında Alman aksanı konuştuğu gözlemlenmektedir. En son ise 2017 yılında ülkemizde görülmüştür. Hatice Tatlıer adında bir kadının yaşadığı bir kaza sonucu Rus aksanı ile konuştuğu gözlemlenmiştir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın insani değerlerini ön plana çıkarmak ve hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık sektörü alanında var olan personel kadromuzla birlikte bünyemizde siz değerli bakıma muhtaç yaşlılarımıza hasta bakımları konusu ve diğer konularda aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin memnuniyeti adına huzurevi ve yaşlı bakımevimizde sınırsız imkânlarımız mevcuttur. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine tamamen ücretsiz olarak fizik tedavi ihtiyacı sahiplerine fizik tedavi hizmeti ve ambulans çağırma gibi hizmetlerimiz vardır. İstanbul huzurevleri fiyatları doğrultusunda Özel Marmara Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için 0212 868 43 44 numaralı iletişim bilgilerimizden
bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?