Yara Nedir?

Zihinsel Yorgunluk Nedir?
1 Kasım 2018
Yabancı Aksan Sendromu Nedir?
3 Kasım 2018

Yara Nedir?

Yara Nedir?

Yara kesik, yanık ya da herhangi bir darbe sonucu doku bütünlüğünün bozulmasına denmektedir. Kronik Yara Nedir? Şeker hastalığı, yatalak hasta ya da damar yetmezliği gibi rahatsızlıkların oluşturduğu iyileşmeyen ve
kalıcılık gösteren yaralara kronik yara denir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın yaralanmamaları adına özel önlemler alıp, bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Bazı Yaralar Neden İyileşmez?

Bir yaranın iyileşmesi adına bazı durumların ortaya çıkması gerekir. En önemlisi yara olan bölgenin kan dolaşımının normal seviyede olması lazımdır. Bu durum oluşmazsa yaranın iyileşmesini oluşturan oksijen ve hücreler yara olan bölgeye ulaşım göstermeyecektir. Ayrıca yaraların iyileşmesini engelleyen etkenler, kemoterapi ilaçları, şeker hastalığı ve beslenme bozuklukları olabilmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın var olan yaraların iyileşmesi ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

İyileşmeyen Yaraların Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

İyileşmeyen yaralar için en iyi tedavi bu yaraların oluşmasını ya da büyümesini engellemektir. Bu durum için gerekli özen ve önlemler alınmalıdır. Çünkü bu yaralar bir kez ortaya çıktıktan sonra tedavisi zorlu ve uzun bir süreçtir. Kronik yaraların önce sebebi alışması gereklidir. Hastanın yaraya olan basınç dağılımı kontrol edilir. Buna uygun tedavi seçenekleri geliştirilir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın hastalıklarını ve yaralarını iyileştirmek dışında hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde sağlık alanında çalışan personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza hastalıkları ve istekleri konusunda aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın yaraları ve tedavi durumu ile ilgili bütün her şeyi bünyemizde var olan eğitimli ve alanında uzman personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları) İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde yine insani durumlar baz alınarak aile ortamı oluşturma adına olmak üzere birçok organizasyonlarımız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?