Yılancık Hastalığı Nedir ?

Borderline Hastalığı Nedir?
3 Kasım 2018
Akdeniz Ateşi Hastalığı Nedir ?
4 Kasım 2018

Yılancık Hastalığı Nedir ?

Yılancık Hastalığı Nedir ?

Yılancık hastalığı tıp dilinde erizipel adını almaktadır. Yılancık hastalığı kişide derinin pul pul olma şeklidir. Yılancık hastalığı derinin dış yüzeyinde yer alan pul pul görünüme sahip olan selülite benzerlik gösteren kırmızı pullu ( çoğunlukta görülen ) veya pulsuz deri iltahıbına verilen isimdir. Bu iltihabaa sebep olan mikrop türü amil adında bir türdür. Mikroskop altında bakılan bu mikrop yuvarlak ve miniktir. Bu mikrobun sebep olduğu hastalık türü derinin dış yüzeyinde görülmektedir. Bu mikrop türü vücuda kısa sürede nüfuz ederek yayılmaktadır. Yanakta başlayan bu mikrop türü kulak arkası burun deliği göz altı yerlerinden hızla yayılmakta ve devam etmektedir. Çoğunlukla bu hastalığın tedavileri antibiyotik yollar ile yapılmaktadır.İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın bu tür hastalıklara yakalanmaması adına tüm kontrolleri bünyemizde olan özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Yılancık Hastalığı Hangi Durumlarda Sıklıkla Rastlanılır ?

Tıp dilinde de erizipel adını alan bu hastalık şu durumlarda daha risk durumu kapsamakta ve sıklıkla yaşanma durumu varsayılmaktadır.

  • Ciltteki kesiklerin mikrop kapması
  • Ciltte ülserlerin bulunması
  • Böcek ısırma durumları
  • Egzama ve sedef hastalıklarında olabilirler
  • Cilt Mantarları
  • Obezite
  • Diyabetin ihmal durumu
  • Bağışıklık sisteminin baskı durumda ve zayıflaması
  • Daha önceleri erizipel riskleri yaşamış olanlar
  • Kalp yetmezliği

İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde hastalarımızın özellikle hastalıklara sahip olan yaşlılarımızın ilaç saatlerini düzenli olarak raporlayıp ve takip işlem hizmeti vermekteyiz. (bkz. İstanbul huzurevleri) İstanbul huzurevleri Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde hastalarımızın tedavisi ile ilgili bütün detayları alanımızda barındırdığımız eğitimli personellerimiz ilgilenmektedir. (bkz. İstanbul huzurevi fiyatları)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer almakta olan Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde aile ortamı kalitesini sağlayan alanında eğitimli sağlık ve personel kadromuzla birlikte siz değerli misafirlerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve hizmet kalitesi yüksek olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde hastalarımıza ücretsiz fizik tedavi olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde ücretsiz olarak ambulans çağırma hizmetimiz vardır. Huzurevimiz ile ilgili merak ettiğiniz bütün bilgileri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?