Yürüyen Ceset Sendromu

Fregoli Sendromu
16 Kasım 2018
Karaciğer Nakli
17 Kasım 2018

Yürüyen Ceset Sendromu

Yürüyen Ceset Sendromu Nedir?

Yürüyen ceset sendromu diğer adıyla Cotard denmektedir. Cotard sendromuna yakalanan kişiler kendilerinin ölü olduklarını ve organlarının olmadığına inanırlar. Bu da çoğu sendrom gibi bir psikolojik sendromdur. Bu hastalık kişide oluşan beyin tümörleri, depresyon durumu ve panik atak durumuna sahip olan kişilerde daha sık rastlanılmaktadır. Bu hastalık Dünyada ortama 100 kişi bu hastalığa yakalanmıştır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız alanında uzman olan personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Yürüyen Ceset Sendromu Belirtileri

Bu hastalığın birkaç temel belirtisi mevcuttur. Hastalar kendi vücutlarında kan olmadığına inanmaktadırlar. Sürekli olarak bedenlerinin çürümüş et koktuğunu ve bu kokudan rahatsız olduklarını söylerler. Hatta durumu daha da abartıp çürümüş tenlerinde kurtların gezindiğini söyleyip bu durumu yakınlarına göstermektedirler. Ancak bu hastalık çok nadir olarak görüldüğünden detaylı bilgilere olarak pek rastlanılmamıştır. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın tedavi süreçleri içerinde ilaç alım saatlerini sürekli olarak takip edilip ve bunları uzman personellerimiz tarafından raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Hasta Psikolojisi

Bazı durumlarda hastalarda her şeyimi kaybettim durumu yaşanmaktadır. Hatta bazı zamanlarda bu durum o kadar etkin bir biçimde yaşanıyor ki kişi artık fiziksel olarak çürüdüğünü hissetmeye başlıyor. Öncelerde hastanın bedeninin bir kısmını daha sonra zamanla tamamının çürüdüğü psikolojine kapılıyor. Ölüm duygusu tamda bu zamanda hastaya psikolojik olarak işleniyor. Hasta ölü olduğunu düşündüğü için bazı durumlarda yemek yemeyi bile kesebiliyor. Bir zaman sonra kişi psikolojik olarak yürüyen bir cesetmiş gibi davranmaya başlıyor. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın psikolojik açıdan hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek ve tedavilerinin daha hızlı gelişmesine rol oynamak adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri Büyükçekmece ilçesinde yer alan Özel Marmara Huzurevimiz ve özel bakımevlerimizde yaşlılarımızın mama ihtiyacı, hasta bakım ihtiyaçları, hastalıkları ve bu hastalıklarının tedavi süresi boyunca siz değerli misafirlerimize uzman ve insani değerleri göz önünde bulunduran personellerimiz ve yönetim kadromuzla birlikte 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?