Zihinsel Yorgunluk Nedir?

Yanık Oluşması Nedir?
1 Kasım 2018
Yara Nedir?
2 Kasım 2018

Zihinsel Yorgunluk Nedir?

Zihinsel Yorgunluk Nedir?

Zihinsel yorgunluk, kişinin belli dönemlerinde etki eden ruhen ve fizik olarak yorgun olmasını sağlayan duruma denmektedir. Zihinsel yorgunluk sebebi kesin olarak teşhis edilemeyecek bir durumdur. Bu sebepler aslında kişinin yaşam tarzı ve iş hayatına göre değişmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bütün yaşlılarımızın hastalıklarına istinaden bütün ilaç kontrol ve takip işlemini bünyemizde barındırdığımız özel ve uzman personellerimiz yapmaktadır. (bkz. özel bakımevleri)

Zihinsel Yorgunluk Nedenleri Nelerdir?

Zihinsel yorgunluğun belirli birkaç nedeni vardır. Bu nedenler, uzun süreli stres, yoğun çalışma temposu, küçük yaşam alanları, elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik dalgalar, cep telefonu dalgaları ve radyo dalgaları, aşırı alkol kullanımı, vitamin eksikliği ve kullanılan bazı ilaçlar zihinsel yorgunluğa etki etmektedir. İstanbul huzurevleri özel bakımevlerimizde bulunan tüm yaşlılarımızın hastalık takipleri ve ilaç alım saatlerini düzenli olarak takip edip ve bunları raporlama hizmetlerini sizlere sunmaktayız. (bkz. İstanbul huzurevleri)

Zihinsel Yorgunluğa Karşı Yapılması Gerekenler

Kişinin zihinsel yorgunluğuna karşı özellikle kronik stresten uzak durması gerekmektedir. Sağlıksız ve havasız çalışma ortamından kaçınması gerekmektedir. Günlük ve düzenli olarak spor yapmalıdır. Özellikle tatile ve dinlenmeye zaman ayırmalıdır. Düzenli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. İstanbul huzurevleri ve özel bakımevleri bünyesinde bulunan yaşlılarımızın zihinsel yorgunluk oluşmaması adına hayata dair pozitif duygusunu kaybetmemek bununla birlikte onlara var olan aile duygusunu sürdürmek adına düzenli olarak organizasyonlarımız mevcuttur. (bkz. Büyükçekmece Güzelce/ İstanbul)

Biz Kimiz?

İstanbul huzurevleri arasında yer alan sağlık sektöründe faaliyet gösteren Özel Marmara Huzurevi ve özel bakımevlerimizde personel kadromuzla ve diğer personellerimizle birlikte siz bünyemizde değerli yaşlılarımıza 7 gün 24 saat aralıksız olarak hizmet vermekteyiz. Özel bakımevlerimizde var olan misafirlerimizin zihinsel yorgunluk yaşamaması adına sınırsız imkânlarımızdan biri olarak ücretsiz olarak fizik tedavi olmak üzere birçok ücretsiz tedavi hizmetlerimizi sunmaktayız. İstanbul huzurevleri arasında yer alan özel bakımevlerimizde yine ücretsiz olarak ambulans çağırma olmak üzere birçok hizmetimiz vardır. Özel Marmara Huzurevimiz insani değerlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili tüm bilgileri öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Powered by WhatsApp Chat

× How can I help you?