Sağlık Hizmetleri

Sağlık Hizmetleri

Sağlık hizmetleri ; İstanbul huzurevleri arasında yer alan alanında lider Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde uzman sağlık hizmetleri ekibimizle birlikte tüm yaşlılarımıza 7 gün 24 saat sağlık hizmeti vermekteyiz. Öncelikle Özel
bakımevlerimizde vaat ettiğimiz aile kavramını oluşturmaktayız. Yaşlılarımıza onları evlerinde
hissettirecek olan her şeyi sağlamaktayız. Bu hususun temelinde sağlık hizmetleri ekibimiz ve yönetici
kadromuzun güler yüz yatmaktadır. Yaşlılarımıza daima güler yüzle ve şefkatle yaklaşıp onların bir
dediğini iki etmiyoruz.

Özel Marmara Huzurevi ve Bakımevi olarak öncelikli prensibimiz budur. Bununla birlikte ihtiyacı olan yaşlılarımıza diyetisyen eşliğinde yiyecek ve içecek vermekteyiz. Yaşlılarımızın fazla kiloları olma durumunda ya da herhangi bir hastalığından dolayı diyet yapması gerekiyorsa diyetisyenimizle yaşlımızı görüştürerek yaşlımıza uygun bir şekilde kişiye özel bir diyet listesi çıkarmaktayız.

Sağlık Hizmetleri ve Diğerleri

Günlük yiyecek ve içeceklerini buna uygun hale getirerek yaşlımıza düzenli olarak ve zamanında yemek yedirip gerek aldığı kalori gerek tansiyon ölçüm değerlerini yapmaktayız. Bu verileri hastamızın diyetisyeni ile paylaşıp ileriye dönük beslenme takviyesini belirlemekteyiz.

Özel Marmara Huzurevi ve Bakımevimizde yaşlıların yataklarını kişiye özel hazırlamaktayız.
Yaşlılarımızın yatakları ortopedik olup daima konforlu ve düzenli olarak çarşaf değişimlerini
gerçekleştirmekteyiz. Özel Bakımevlerimizde yaşlılarımıza ücretsiz pansuman hizmeti, yine ücretsiz
ilaç takipleri ve bez takipleri, enjeksiyon hizmetleri yapmaktayız.

Özel Marmara Huzurevi ve Bakımevimizde temizlik ve sağlığa uygunluk alanında eğitimli personellerimiz vardır. Bu personellerimiz yaşlılarımızın herhangi bir mikrop kapmaması adına detaylı temizlik yapıp
huzurevimizi daima hijyenik bir ortamda tutmaktadır.

Özel Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimizde yaşlılarımızın hastalıklarını ağrılarını azaltmak adına ücretsiz olarak fizik tedavi uzmanı sağlamaktayız. Mama yemesi gerektiren yaşlılarımıza yine ücretsiz olarak mama takipleri yapmaktayız. Uzman sağlık personelleri tarafından yaşlılarımıza kan tahlili ve takibi yapmaktayız. Huzurevimizde 24 saat boyunca olası durumlarda ambulans çağırma hizmetimiz mevcuttur.

Yaşlılarımıza Özel Marmara Huzur ve bakımevimizde yaşlılarımızın yaşamdan kopmaması, yaşlanmadan kaynaklanan çevresinde oluşan ortamlara uyum sağlayamama ya da huzurevine uyum sürecinde psikolog hizmetlerimiz mevcuttur. Bu durumların dışında Özel Marmara Huzurevi ve Bakımevimizde ikamet eden yaşlılarımıza kullanmakta olduğu ilaçların reçete takibini yapıp yaşlılarımıza ilaçlarını sağlamaktayız.