Yatalak Hasta Bakımı

Özel Bakımevleri arasında yer alan Özel Marmara Huzurevi, eğitimli ve alanında uzman sağlık personellerimizle birlikte yatalak hasta bakımı olarak yaşlılarımıza da en iyi hizmeti sunmaktadır.

Özel Büyük Marmara Huzurevi Yatalak Hasta Bakımı

Özel Büyük Marmara Huzurevi ve Özel Bakımevlerimiz de bütün yaşlılarımıza sağlık hizmetlerinin yanında kendisini aile ortamında hissetmesini sağlama amacına yönelik çalışmalarda yapmaktayız. Yaşlılarımız da özellikle yatağa bağımlı yaşlılarımızda yalnızlık korkusu, kaygılarda artış, içe dönüklük vb. psikolojik etkenler oluşmaması adına da kendisini aileden biri gibi görmesi bizim için çok önemlidir.

Yatak Yaraları

Özel Marmara Huzurevimizde yatak yaraları oluşmasını engellemek adına hastalarımızın yatak pozisyonlarını 2 saate bir değiştirmekteyiz. Hastalarımızın yeterli sıvı tüketimine dikkat edip sağlıklı beslenmesini sağlamaktayız. Hastalarımızın vücudunu temiz ve kuru tutup düzenli olarak kol ve bacak egzersizleri yaptırmaktayız.

Hastalarımızın Kas ve İskelet Sağlığını Korumak Adına Kemik Erimesi

başlamaması için fizyoterapistten destek alıp özel program eşliğinde egzersizler yaptırmaktayız. Yatalak hastalarımızda damarlarda genişleme oluşabilir ve kan karında birikme sonucu halsizlik, tansiyon düşmesi ve baş dönmesi olabilir.

Bu durumları engellemek adına hastaya elastik çorap ve bandaj giydirmekteyiz. Hastalarımıza doktorun belirlediği saatlerde ilaçlarını vermekteyiz. Büyük Marmara Özel Bakımevlerimizde yatalak hastalarımızın ağız bakımları ve duş faaliyetleri başta olmak üzere bütün özel bakımları ile ilgilenmekteyiz.

Yatalak Hasta Bakımı Önemli midir ?

Yatalak hasta bakımı bu sektör için büyük oranda önemlidir. Yatalak hasta bakımının olmaması veya eksik yapılması durumunda bünyede ağırlanan yaşlılarımızın gerek yatak yaraları gerekse diğer enfeksiyonları daha da uzun süre bakımsızlıktan kişinin hastalıklarının daha fazla ağırlaşarak ölümüne dahi maalesef ki sebebiyet vermektedir.

Ve bu gerek çevremiz de gerekse medyadan alınan haberlerden de karşımıza çıkan sık rastlanabilecek olaylardan biridir.

Yatalak Hasta Bakımın da Olması Gerekenler

Özellikle yatalak hasta bakımlarında karşımıza çıkabilecek kötü örnekler vardır bunların sebebi ise maalesef ki bu sektörde olan ve bu tip davranan kurumlar bu işin önemini fazlasıyla adapte olmamasından kaynaklı durumlardan meydana gelen ve karşılaştığımız durumlardır.

Yatalak hasta bakımında olması gereken en önemli unsur bu hastalara gerek psikoloji gerekse fiziksel ve sağlık açısından daha fazla ilgilenmesi ve özen gösterilmesi gerekmektedir.